Ohlasy

citace článků převzaty s laskavým svolením jejich autorů

www.zena-in.cz 24.11.2005

Strašidlo v terárku!!!
Článek o strašilkách na internetových stránkách věnovaných jen ženám - Žena IN. Že by platilo, že žena, která chce být IN, musí chovat strašilku? Kdoví....

Autor: Renata Petříčková


Chrudimka 11.4.2005

Na návštěvě u strašilek
Stavil se tu u mě redaktor chrudimského portálu www.chrudimka.cz, aby se podíval, co že to mám doma za potvory.

Autor: Roman Málek


Mazlíčci.cz 20.6.2005

Strašilky
Článek o strašilkách, zahrnující i malý rozhovor se mnou na téma Strašilky a doplněný fotkami z mého webu.

Autor: Eva Králíková (Lizard)


deník MF DNES - kraj Pardubický 13.11.2004

Občas se nám rozutečou po bytě, říká chovatel o strašilkách
Naskenovaný článek si můžete přečíst zde. Až na hrubku hned po fotografií, mýlkou, že zrovna to, co držím v ruce (mimochodem je to Heteropteryx dilatata) je z Nové Guineje a někdy jadrným doslovným přepisem mých slov je to další pokus o osvětu strašilek mezi lidmi.

Autor: Lucie Jelínková


časopis Computer 7/2003
Líbí / Nelíbí
Víte, co jsou strašilky? Vsadil bych se, že většina z vás to neví. Nebudu vás napínat a prozradím, že je to tropický hmyz, který se dá chovat doma v akváriu. Cílem stránek je zasít semínko informací o těchto zvířátkách do povědomí lidí - chovatelů, kteří by o chov mohli mít zájem. Počet chovatelů strašilek nebude asi velký a možnost publikování na Internetu jiní dává jedinou možnost, jak o sobě nechat vědět. Papírový časopis s titulem "Strašilky" by ekonomicky nepřežil. Internet je proto jediným médiem, kolem kterého se může vytvořit komunita "strašilkomilců". Struktura stránek je logická a informace četné. Dobrý příklad toho, jak dostat do povědomí veřejnosti něco, co je neznámé.

Autor: Jozef Petro

časopis Náš Miláček leden 1/2003
Stránky včetně fotografií byly podkladem pro článek s názvem Opravdová strašidla.

Zlatá zmije září 2001
Stránky se umístily v internetové soutěži Zlatá zmije za měsíc září 2001 na 1.místě.

KudyKam 23.července 2001
Strašilky

V současném světě, kdy je člověk (ke své škodě) od přírody téměř izolován, se v mnoha lidech probouzí touha mít kousek přírody doma. Proto máme v pokojích květiny, a proto také chováme nejrůznější zvířata. Asi nejpopulárnější jsou psi, následovaní kočkami, křečky, andulkami a rybičkami. Opomíjeným, leč o to zajímavějším druhem "domácích mazlíčků" jsou hmyzáci, kteří jsou - dle mého názoru - vhodní i pro lidi s alergií na srst. Pravda, ne pro hysterické alergiky :)
Velmi hezkým příkladem "hmyzí" stránky je webík věnovaný strašilkám. Nabízí zajímavé čtení jak chovatelům, tak laické veřejnosti, která slyší slovo "strašilka" poprvé v životě. Mne osobně zaujalo povídání s titulkem "Začínáme", které vás vybaví nejen základními znalostmi o životě a chovu strašilek, ale také odpovídajícím slovníkem (samá latina :). Fotografie a odborné povídání o jednotlivých druzích strašilek potom najdete v sekci "Druhy". Strašilky na fotografiích vůbec nevypadají strašidelně, spíš budete mít občas problémy je najít (některé druhy totiž připomínají větvičky).
"Strašilkové" stránky se mi velmi líbí - decentní grafika, rychlé načítání, žádná reklama. Navíc mám slabost pro stránky, které se nechlubí cizím peřím a uvádějí zdroje, ze kterých čerpaly. Pokud autor trochu doladí naváděcí lištu, budou téměř perfektní :)
Obsah:6 Grafika:4 Sekce:Zvirata

Autor: SuE


Novinky.cz 9.srpna 2001

Strašilky

Na českém Internetu najdete spoustu fanouškovských stránek týkajících se domácích zvířat, zvláště psů a koček, ale i želv či rybiček, dokonce i králíků a osmáků degu. Avšak webík, jehož adresa je uvedena o pár řádků výš, je svým zaměřením značně ojedinělý. Týká se totiž strašilek.
Navzdory svému jménu jsou strašilky docela fešandy. O tom se ostatně můžete přesvědčit ve strašilkové fotogalerii, kterou najdete pod záložkou „Druhy“. Pokud vám tito tvorečkové padnou do oka, vrhněte se na sousedící sekci, která se zove „Začínáme“. Tam se dozvíte, co strašilka ke svému životu potřebuje, jak s ní máte manipulovat apod. Nechybí oddíl s doporučenou literaturou. To vše ve velmi pěkném grafickém balení.

Autor: Zuzana Fenclová


 


© 2001-2004